Reh-Med Dorota i Michał Binieccy

KONCEPCJA ORTOPEDYCZNEJ TERAPII MANUALNEJ

Jest to systemem, który łączy osiągnięcia wielu Terapeutów Manualnych, systematyzuje techniki badania i leczenia stosowane w leczeniu dysfunkcji somatycznych narządu ruchu. W swojej koncepcji zakłada powstanie dysfunkcji w wyniku zaburzenia gry stawowej i ograniczenia ruchu w trzech płaszczyznach. W leczeniu podobnie jak w badaniu wykorzystuje się trakcję oraz ślizg translatoryczny. Dla pacjenta oznacza to odtwarzanie fizjologicznego zakresu ruchu poprzez pracę na tych parametrach w połączeniu z pracą na tkance miękkiej, która otacza staw oraz na mięśniach, które sterują ruchem w stawie. Badanie i terapia odbywa się w aktualnych pozycjach spoczynkowych, bezbolesnych, wykorzystując mobilizacje stawów, techniki tkanek miękkich. W koncepcji duży nacisk kładzie się na trening stabilizacyjny (trening rehabilitacyjny) w autoterapii w domu przez pacjenta.

W pracy terapeutycznej wykorzystuje się przybory tj. pasy, kliny, wałki, które zapewniają komfort terapii oraz bezpieczeństwo dla pacjenta.

Całość terapii zmierza do odtworzenia fizjologicznego zakresu ruchu w stawie, właściwego napięcia tkanki co składa się na fizjologiczny, bezbolesny wzorzec ruchowy.

Więcej informacji: http://www.terapiamanualna.net.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, Reh-med, 2018 r.